Головне управління ДПС у Черкаській області інформує

Особливості оподаткування діяльності індустріальних парків

ГУ ДПС у Черкаській області звертає увагу платників податків,  що Законом  від  21 червня 2022 року № 2330-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо створення сприятливих умов для діяльності індустріальних парків в Україні» внесені зміни, зокрема до розділу III «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України (далі — Кодекс), якими доповнено статтю 142 пунктом 142.4 щодо звільнення від оподаткування прибутку учасника індустріального парку, включеного до Реєстру індустріальних парків, від здійснення господарської діяльності за визначеними цим пунктом КВЕД у сферах: переробної промисловості, збирання, оброблення й видалення відходів, відновлення матеріалів.

09:22:32 23.05.2023

У яких випадках податкова звітність вважається прийнятою контролюючим органом, у тому числі якщо подана в електронному вигляді?

Відповідно до п. 49.9 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за умови дотримання платником податків вимог ст. 49 ПКУ посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом.

09:21:05 23.05.2023

Який перелік документів необхідно надати ЮО – нерезиденту для отримання КЕП в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС?

Для отримання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – Надавач) юридичній особі – нерезиденту необхідно надати наступні документи: - заповнену та підписану Реєстраційну картку для юридичної особи встановленого зразка, у двох примірниках;

09:13:44 23.05.2023

Платникам податків Черкащини за січень – квітень 2023 року відшкодовано 421,5 млн гривень податку на додану вартість

січня – квітня 2023 року платниками Черкаської області заявлено до відшкодування ПДВ на розрахункові рахунки 478,7 млн грн, що на 195,2  млн грн більше, порівняно з показником за відповідний період минулого року. цілому у січні - квітні 2023 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування ПДВ грошовими коштами на загальну суму 421,5 млн грн, за аналогічний період 2022 року бюджетне відшкодування було отримано на загальну суму 251,8 млн гривень. початку 2023 року у цілому по області загальний залишок невідшкодованого ПДВ на рахунки платників станом на 01.05.2023 складає 222,4  млн грн (168,9 млн грн -  триває камеральна перевірка по поточній заявці сум бюджетного відшкодування поданих у квітні 2023 року за звітний період березень 2023 року, 53,5 млн грн – тривають позапланові документальні перевірки по заявам поданим за січень - лютий 2023 року). на бюджетне відшкодування мають усі платники податку на додану вартість незалежно від терміну реєстрації, у яких є в наявності правомірне сформоване від’ємне значення між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту з урахуванням норм пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) від 02.12.2010 №2755-VІ.

09:12:35 23.05.2023