Шрамківська сільська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА НА СЕЛІ «ВЛАСНИЙ ДІМ» (2021 р.)

Дата: 27.04.2021 10:18
Кількість переглядів: 800

Фото без опису

ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ
ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА
НА СЕЛІ «ВЛАСНИЙ ДІМ» (2021 р.)

Черкаський обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва   на селі повідомляє.
У Черкаській області продовжено дію програми «Власний дім» (рішення сесії обласної ради від 19.02.2021 № 5-25/VIII), завданням якої є сприяння у вирішенні житлових питань сільського населення, через надання довготермінових пільгових кредитів під три відсотки річних (багатодітні сім’ї звільняються від сплати відсотків за користування кредитом) на такі цілі та в таких межах:
нове будівництво житлових будинків з господарськими приміщеннями до 400 тис. грн;
завершення раніше розпочатого будівництва та реконструкція існуючого житла до 250 тис. грн;
придбання житлових будинків у сільській місцевості до 300 тис. грн;
будівництво інженерних мереж до 100 тис. грн.
Суми кредитування визначаються кошторисним розрахунком або експертною оцінкою вартості житла.
Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» – це інструмент для вирішення нагальних проблем, що стоять перед соціальною сферою села:

  • сприяння закріпленню кадрів на селі;
  • скорочення темпів міграції сільського населення;
  • стабілізація демографічної ситуації в сільській місцевості;
  • створення нових робочих місць.

Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» – це соціально-економічна форма довгострокової регіональної політики, спрямованої на сприяння в розвитку сільських заходів щодо виконання наступних завдань:

  • збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі з використанням механізму пільгового довгострокового кредитування;
  • забезпечення його доступності для більшості громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
  • підвищення рівня інженерного облаштування сільського житлового фонду;
  • створення сприятливих умов для роботи молоді на селі;
  • підвищення рівня зайнятості сільського населення.

На сьогодні програма «Власний дім» завдяки своїй доступності для населення отримала визнання і підтримку серед сільських забудовників майже у всіх районах області і є для багатьох реальною можливістю поліпшення умов проживання.
Правом, на отримання пільгового кредиту зі ставкою 3 % річних можуть скористатися громадяни України, які підтвердили свою платоспроможність, постійно проживають (або за умови переселення для постійного проживання) в сільській місцевості  та працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, що функціонують у сільській місцевості та розташовані у межах району проживання чи суміжних районах, в тому числі громадяни, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (або члени їх сімей                у разі призову таких осіб під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період), та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб (далі – індивідуальні забудовники).
Кредит індивідуальному забудовникові надається на строк до 20 років, але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком      до 35 років) – до 30 років, з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 відсотки річних.
Для отримання пільгового довгострокового кредиту необхідно:

  • постійно проживати у сільській місцевості;
  • підтвердити свою платоспроможність;
  • забезпечити виконання зобов’язань із повернення кредиту.

Надання кредиту здійснюється на підставі кредитного договору, що укладається після підтвердження права позичальника на його одержання та визначення суми кредиту.
Для підтвердження права на одержання кредиту та визначення його суми індивідуальний забудовник або уповноважена особа надає до Фонду:
1) заяву про надання кредиту;
2) клопотання органу місцевого самоврядування про надання кредиту;
3) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України індивідуального забудовника.
У разі відсутності у документі, що посвідчує особу, відомостей про зареєстроване місце проживання – довідку про реєстрацію місця проживання, видану органом реєстрації відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (крім осіб, місце проживання яких зареєстроване на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей);
4) довідки про реєстрацію місця проживання;
5) документи, необхідні для визначення рівня платоспроможності позичальника (довідку про доходи позичальника і членів його сім’ї, одержані за попередні шість місяців, та/або довідку, видану органом місцевого самоврядування, про ведення особистого селянського господарства);
6) інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність або відсутність у власності житла;
7) копію документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків придбання житла);
8) проектну документацію або будівельний паспорт, вартість виготовлення яких може входити за згодою позичальника до суми кредиту (крім випадків придбання житла);
9) документи, що підтверджують працевлаштування в сільській місцевості;
10) заяву власника житла чи об’єкта незавершеного житлового будівництва про згоду продати його із зазначенням погоджених з позичальником ціни та інших істотних умов договору купівлі-продажу (в разі придбання житла);
11) документи, що підтверджують статус осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у разі наявності);
12) відомості відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»
Надання кредиту не поширюється на громадян України, які отримали на будівництво індивідуального житла позики, в тому числі банківські кредити, з пільгами за рахунок коштів бюджетів, компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб відповідно до інших нормативно-правових актів.
    Фінансування кредиту здійснюється виключно у безготівковій формі, шляхом перерахування кредитних коштів на особистий рахунок позичальника.
Погашення кредиту проводиться рівними частинами, щоквартально, згідно з графіком. Відсотки нараховуються на залишок суми кредиту і сплачуються щоквартально.
Бажаючі отримати детальнішу інформацію можуть звернутися безпосередньо до фахівців Черкаського обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (Адреса: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185,, тел.(067) 386-21-01, е- mаіl: vldimck@ukr.net).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь