День вишиванки
А я іду по світу в вишиванці
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим
У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками. Її різнобарвні орнаменти символізують одвічні українські традиції, культуру, національну та історичну пам’ять. Унікальність її візерунків зачаровує весь світ.
Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Це символічна річ для кожного українця. У кожному символі – пташці чи квітці, в орнаменті можна побачити епізоди історичних подій, що відбувалися у нашій країні, та історію свого роду. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.
Щороку, у третій четвер травня, ми відзначаємо День вишиванки. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, школу чи садочок.
Шрамківська сільська рада вітає усіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки!
Зичимо усім міцного здоров’я, великої духовної сили та мудрості, добробуту та злагоди у кожну родину, а нашій рідній Україні – миру і процвітання!