З 1 жовтня ціна на електроенергію для населення буде знижена

Дата: 01.10.2021 09:12

Для 80% населення України тариф на електроенергію з 01 жовтня 2021 року становитиме 1,44 грн за кВт*год за умови споживання до 250 кВт*год на місяць. Для всіх, хто споживає більше 250 кВт*год на місяць, ціна залишатиметься незмінною – 1,68 грн за весь обсяг споживання.

Зниження тарифів для населення відбулось за ініціативи Президента України.

Завдяки розробленій Міністерством енергетики фінансовій моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО) державні виробники електроенергії, НАЕК «Енергоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго», які забезпечують виконання спецобов’язків, отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсуватиме різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії.

«Нова модель ПСО дає можливість державним компаніям стабілізувати та покращити свій фінансовий стан. В свою чергу, це дає змогу забезпечувати знижену ціну на електроенергію для вразливих верств населення», – зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

НАЕК Енергоатом» вже розпочав роботу за новою моделлю. 23 вересня компанія продала на аукціонах електроенергію в обсязі 1,38 млн МВт*год для постачання населенню у жовтні 2021 року.

«Укргідроенерго» сплатило 1 млрд грн ДП «Гарантований покупець» та забезпечило авансування послуг щодо постачання електроенергії за новим зниженим тарифом.

Тарифи на електроенергію гарантовано будуть незмінними протягом всього опалювального сезону.