Зміни в законодавстві щодо спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України

Дата: 16.11.2021 15:17

Урядом України прийнято постанову від 01.09.2021 року №1109 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України №289 від 4 червня 2014 р. та №302 від 25 березня 2015 р.», яку було розроблено за ініціативи Державної міграційної служби України. Вище вказана Постанова набрала чинності 2 листопада 2021 року.

Ухваленими змінами передбачено спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України, а саме:

• оформлення ID-картки за місцем звернення, у тому числі – особам, які проживають на тимчасово окупованій території України;
  • оформлення ID-картки особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід;
  • оформлення ID-картки особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;
  • оформлення реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкового органу одночасно з оформлення першої ID-картки;
  • оформлення ID-картки та одночасне зняття з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальним підрозділом ДМС направляється відповідне повідомлення та заява особи).

Крім того:

• під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння РНОКПП особа може подати дані про РНОКПП, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, у тому числі в електронній формі (після запровадження технічної можливості у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків);
  • особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.

Важливим є те, що прийнятими змінами також спрощено процедуру встановлення особи (зокрема - для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України), а також збільшено термін зберігання паспорта громадянина України у разі його неотримання заявником до 3-х років (до внесення змін термін зберігання становив 1 рік).

Драбівський сектор УДМС у Черкаській області