Виставка-спомин «Чорні сторінки історії»

Дата: 27.01.2022 17:57

До Міжнародного дня пам‘яті жертв Голокосту, який відзначається 27 січня, в Кононівській  бібліотеці-філії представлена виставка-спомин «Чорні сторінки історії».

Голокост - всього одне  лиш слово ,
           Та його сенс - пекучий болі жар.
           Вбивали всіх!... Старого і малого,
           І мало хто життя пор'ятував.....
 Голокост -  це біль і жах українського народу... Голокост - це трагедія, злочин проти людства. Трагедія українських євреїв була не простою частиною катастрофи у роки світової війни. Вона стала тією сходинкою, переступивши яку нацисти вирішили остаточно знищити всіх євреїв Європи. Жертв знищували лише за етнічну протилежність.
     27 січня, у світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Пам'ятна дата запроваджена рішенням Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року,відзначається щорічно - 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло від 1.5 до 2.2 мільйона людей, але й до сьогодні це не точні дані щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв.