Роз’яснення НАЗК щодо основних питань стосовно декларування

Дата: 01.03.2022 14:49

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надало роз’яснення щодо основних питань стосовно декларування, які зараз надходять до Агентства.

Так, багато декларантів звертаються з такими питаннямм:

• чи буде перенесено строк подання щорічної декларації, яка відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон) має бути подана до 1 квітня (останній день подання — 31 березня)?
  • чи потрібно під час війни подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, яке закон вимагає подати до НАЗК у 10-денний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку?

Як зазначено вище, кінцеві терміни для подання декларацій та повідомлень визначені Законом, а отже можуть бути змінені лише у разі прийняття Верховною Радою України окремого закону про перенесення строків.

Правом законодавчої ініціативи (тобто, правом подати проект закону) у Верховній Раді України наділені тільки Президент України, народні депутати України та Кабінет Міністрів України (ч. 1 ст. 93 Конституції України). Отже, саме ці особи можуть вплинути на перенесення терміну декларування.

Проте позиція НАЗК щодо декларування у часи війни єдина: до перемоги над рашистськими загарбниками та припинення воєнного стану суб’єкти декларування не повинні втрачати час на заповнення та подання декларації та/або повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Натомість вони мають докладати всіх можливих зусиль, спрямованих на захист власної свободи, миру в Європі та світі, оборону Української держави.

Для того, щоб створення відповідного законопроекту було розглянуто, НАЗК звернеться до Верховної Ради України з проханням перенести кінцевий строк подання декларації за 2021 рік та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Детальне роз’яснення можна знайти за посиланням

.