Сьогодні відзначаємо День вишиванки

Дата: 19.05.2022 10:49

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що маже статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так скалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. В Шрамківській громаді не забувають про цей день.

Важливі факти про вишиванку До XX століття вишиванка вважалася повсякденним одягом. Її носили практично всі. На рубежі XIX і XX століть вишиванку з брюками та піджаком почав носити Іван Франко. У XVIII столітті вишиванку носили тільки вищі верстви населення, а ось козаки в цей же період її не носили. У селах вишиті сорочки стали носити набагато пізніше. Візерунок на вишиванці - це важливий код, за символами якого можна прочитати зашифровані послання. Види орнаменту передаються з покоління в покоління і їх використовувати почали тільки в XX столітті.

Значення символів у вишиванці:

• ромб - символ родючості, поліпшення добробуту сім'ї;
  • квадрат - баланс, гармонія, удача і порядок;
  • спіраль - циклічність часу, символ змін;
  • сварги (нагадують половину цифри 8) - сила духу;
  • восьмикутна зірка - символ возз'єднання чоловічого і жіночого начал, підсилює інтуїцію;
  • хрест - захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;
  • калина - безсмертя роду і довголіття сім'ї;
  • ромашка - символ любові і юності;
  • макі - потужний захист від зла, наближення виконання бажань.

Вважається, що у вишиванці має значення абсолютно все – тканина, нитки і їх колір. Є візерунки жіночі та чоловічі, є дитячі.