Військова служба за контрактом
Військова служба за контрактом: що слід знати майбутньому воїну.
Військова служба за контрактом – свідомий вибір кращих!
З’ясуймо, що конкретно потрібно зробити, щоб підписати контракт та стати до лав Збройних Сил України?
Насамперед треба відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем обліку (місцем проживання), визначити військову частину, де б хотіли служити, і обрати вакантну посаду. Далі зібрати необхідний пакет документів. Потрібно успішно пройти військово-лікарську комісію щодо придатності до проходження служби та професійно-психологічний відбір. Після всіх встановлених процедур отримати припис для вибуття до визначеної військової частини.
Варто зазначити, що проходження служби за контрактом має безліч суттєвих переваг для військовослужбовців рядового складу.
Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом з числа призовників з 21 до 27 років на посади рядового складу.
На військову службу за контрактом осіб рядового складу приймаються особи,які не проходили військової служби, мають вищу, професійно - технічну, середньо - спеціальну, повну або базову загальну середню освіту.
Військовослужбовцям виплачується одноразова грошова допомога після укладення ними першого контракту. У 2022 році її виплачують у таких розмірах: особам рядового складу — 19144 грн, у 2021 р. - 18160 грн.
Грошового забезпечення
Йдеться про військовика першого року служби у військовому званні «солдат». Загалом грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби.
Термін першого контракту для осіб рядового складу - 3 роки.
Можливість кар’єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення під час просування по службі.
Військовослужбовці отримують підйомну допомогу в розмірі місячного грошового забезпечення і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше ніж 6 місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.
Виплата грошової компенсації за піднайом житла для всіх категорій військовослужбовців.
Щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань.
Харчування за рахунок держави (триразове).
Можливість отримання вищої освіти у військових навчальних закладах.
Надання статусу учасника бойових дій та отримання пільг.
Виплата органами місцевого самоврядування щорічної соціальної допомоги учасникам бойових дій - 1491 грн.
Можливість безкоштовного проходження курсів водіїв для учасників бойових дій.
Можливість безкоштовного вивчення іноземної мови.
Надання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
Право на пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Надається можливість безоплатного забезпечення речовим майном відповідно до визначених норм.
Встановлено гарантовану щорічну основну відпустку для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні: до 10 років — 30 календарних днів; від 10 до 15 років — 35 календарних днів; від 15 до 20 років — 40 календарних днів; понад 20 календарних років — 45 календарних днів.
Важливо, що щорічна основна відпустка надається зі збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Також можуть надавати відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше ніж 10 календарних днів.
За додатковою інформацією звертатися до Золотоніського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: вул. Новоселівська 2, м. Золотоноша, Черкаської області.