Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

Дата: 26.09.2022 13:13

В осінньо-зимовий період значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, що призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше, до травмування та загибелі людей.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у помешканнях є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де ввімкнені в електромережу електропобутові прилади.

Звертаємося до мешканців громади звернути увагу на виконання наступних основних вимог пожежної безпеки:

• пам’ятайте, що обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами категорично заборонено;

•  перевіряйте на справність, на чистоту вентиляційні канали від печей на твердому паливі та газових обігрівальних приладів;

• проведіть із дітьми додаткову бесіду щодо використання обігрівальних приладів;

• перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтесь, що він не має механічних ушкоджень та зверніть увагу на цілісність електропроводу;

• розетки, електромережа та електроподовжувачі мають бути справними, аби не виникло коротке замикання;

• не вмикайте одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може спалахнути від перевантаження;

• не накривайте радіатор електроприладу - це може призвести до його перенагрівання та загоряння;

• купуйте електроприлади у спеціалізованих магазинах, де Вам зможуть представити сертифікат якості обраного товару.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідомлення. По можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

Виконавчий комітет Шрамківської сільської ради