Не щастить з пошуком роботи? Офіційна робота вдома – патронатна сім’я.

Дата: 20.02.2023 08:45

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це робота, за яку людина отримує грошове забезпечення розміром 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць за кожен день перебування дитини в сім’ї (із січня 2022року – 12405,00 гривень; із липня – 13000,00 гривень; із грудня – 13420,00 гривень)

Розмір державної соціальної допомоги – 2,5 прожиткових мінімумів, а для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімумів (для дітей віком до 6 років – 5250,00 гривень (діти, що мають інвалідність – 7350,00 гривень); для дітей віком від 6 до 18 років у середньому 6829,00 гривень (діти, що мають інвалідність у середньому 9560 гривень).Ці гроші використовуються в повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Серед вимог до патронатного вихователя такі: мати добровільного помічника, згоду усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, досвід виховання дитини, відповідні умови для перебування дитини, бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати іншого підробітку тощо.

Особа, яка виявила бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, подає до служби у справах дітей за місцем свого фактичного проживання:

1) заяву про намір стати патронатним вихователем;

2) заяву про згоду на влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя від усіх членів сім’ї, а також осіб, які фактично проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі, в тому числі біологічних дітей, якщо вони досягли такого віку та розвитку, що можуть її висловити;

3) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі, добровільного помічника та осіб, які фактично проживають разом з ним;

4) довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які досягли 14-річного віку і проживають разом з ним;

5) копії таких документів:

-паспортів кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника

-свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

-документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Заяви з необхідними документами подаються в паперовій чи, за технічної можливості, в електронній формі.

Головна вимога до претендентів – любити дітей, прагнути надати їм допомогу та всебічну підтримку, пропагувати сімейні цінності, вміти організувати розвиваючий простір для дитини та налагодити безпечний виховний процес.

А для безробітних, які не можуть знайти роботу через відсутність на ринку праці прийнятних пропозицій працевлаштування, виконання функцій патронатного вихователя – це шанс мати роботу, офіційно отримувати заробітну плату, а ще – мати унікальну можливість долучитися до доброї справи.

За детальною інформацією звертайтесь до Служби у справах дітей Шрамківської сільської ради :с. Шрамківка, приміщення лікарні, 2 поверх.