9 БЕРЕЗНЯ - ВШАНУВАННЯ ПАМ`ЯТІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

Дата: 09.03.2023 12:46

Щороку 9 березня українці  згадують і вшановують Тараса Шевченка. Сьогодні  Кобзареві – 209 років! Усе в його творчості для нас болюче й злободенне, щире й глибоке, незламне і справжнє. Його доробок – ключ до більш глибокого розуміння потреб, болю, прагнень усього українського народу. Тарас Шевченко -  справжній геній, вірний син України, багатогранний і часом складний, як саме життя, але він – надзвичайно сильна духом людина. Поет впродовж усього свого життя вогненним словом боровся проти неправди, кайданів – не лише царських, панських, а й, насамперед, духовних, якими був скований та ув’язнений віками його рідний народ.

В цей день Шрамківська громада вшанувала Великого поета України, покладанням квітів до  його пам’ятника в центрі села. Голова громади Анатолій Куля  у своєму виступі наголосив, що на даний час ми є безпосередніми творцями вільної України, знаємо  якою ціною здобувається і захищається свобода, як важко рвуться ті «кайдани» і як досі прагнуть нас лишити рабами. Як і передбачав Тарас Шевченко, «в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій», за нашу волю в боротьбі з агресором досі змушені віддавати свої життя кращі сини й доньки України.

Для присутніх прозвучав вірш Дмитра Павличка «Пророцтво» у виконанні Юлії Цупро. Поезія  надзвичайно актуальна сьогодні, адже кожен українець пам’ятає  віршовані пророцтва поета, в кожному живе його дух і кожен з нас знаходить в його творах щось близьке і співзвучне.