З нагоди 37-ї річниці аварії на ЧАЕС

Дата: 27.04.2023 12:28

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи та символом мужності, самопожертви й жертовності в ім’я Батьківщини тисяч українців. 37 років минуло від техногенної, екологічно-гуманітарної катастрофи, спричиненої двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

У результаті аварії на ЧАЕС було повністю зруйновано атомний реактор, у довкілля потрапили радіоактивні речовини, а хмара, що утворилася, рознесла їх на значні ділянки території колишнього Радянського Союзу. Відбулося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тис. кв км.

Сьогодні ми вшановуємо тих, хто  віддав своє життя,  приймаючи участь у ліквідації катастрофи та її наслідків - БОГДАНА ГРИГОРІЯ ІВАНОВИЧА та ШУВАРСЬКОГО ВОЛОДИМИРА МИКОЛАЙОВИЧА.

Сьогодні працівники Свічківського старостинського округу відвідали та вшанували учасників ліквідації, які вистояли у цьому  бою і  продовжують боротися вже за власне здоров’я та життя – КОЧУМУ ІВАНА ФЕДОТОВИЧА та МАТЮШЕНКА ОЛЕКСАНДРА СЕРГІЙОВИЧА (на фото)