Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.

Дата: 19.05.2023 18:20

Є у нашій українській культурі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким іменем для нас, українців, стало ім’я Тараса Шевченка, чия поезія викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

Минуло 209 років   від дня народження Великого Пророка, але і сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього стала літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», яка відбулася 19 травня в селі Мойсівка, де за роки життя побував Тарас.  Свято розпочалося з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. В заході взяв участь голова громади Анатолій Куля, який звернувся до присутніх зі словами:  «Тарас Шевченко для багатьох поколінь українців  є символом свободи та незалежності, а його творчість зараз, у часи нападу країни-агресора РФ на Україну, стає як ніколи актуальною. У ХІХ сторіччі поезія Тараса Шевченка була потужним чинником формування українців як нації, поштовхом до самоусвідомлення. Його пророчі слова і сьогодні дають сили нашим захисникам та захисницям». В заході взяли участь колективи самодіяльності  закладів культури сіл Мойсівка, Шрамківка, Погреби, Ковалівка, учні Шрамківської дитячої школи мистецтв, переможці читецького конкурсу « Живе слово Кобзаря», а також найменші учасники закладу дошкільної освіти «Яблунька».