Компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

Дата: 02.02.2024 09:09

Черкаський обласний центр зайнятості

м. Черкаси, вул. Володимира Ложешнікова, 56
https://chk.dcz.gov.ua/, e-mail: referent@ckocz.gov.ua
тел.: (044) 244-94-33, (063)054-83-03, (093) 161-78-61

Підстава: Постанова КМУ від 22.08.2023№ 893  «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю».

Компенсація надається за придбаний/ні допоміжний/ні засіб/би) згідно Переліку - http://surl.li/kttqd на облаштування робочого місця особи з інвалідністю.

Описание: qrcode_92641908_aa722abd81471bccd5471713a59c4b15

Граничний розмір компенсації станом на 01.01.2024:для осіб з інвалідністю І групи у розмірі до 15 мін. заробітних плат,  до 106,5 тис. грн.; для осіб з інвалідністю ІІ групи в розмірі до 10 мін. заробітних плат, до  71 тис. грн.

Роботодавець подає до центру зайнятості за місцем провадження діяльності протягом 90 к.д. з дня працевлаштування особи з інвалідністю заяву та копії  документів особисто .у паперовій формі або в електронній формі. Зразок заяви - http://surl.li/ktucv.

Компенсація роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування

внутрішньо переміщеним особам

Підстава постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331 «Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»

Компенсація витрат надається  у  розмірі  мінімальної заробітної плати  щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку сплачується єдиний внесок.

Загальна тривалість надання компенсації не може перевищувати 3 місяців, а для осіб з інвалідністю з числа ВПО – 6 місяців з дня працевлаштування особи.

Описание: qrcode_92643080_4318cf195962a15c86d799f65e21c6bc

Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 к.д. після його скасування або припинення.

Заява на отримання компенсації подається не раніше, ніж через 5 к.д. та не пізніше 6 місяців з дня працевлаштування особи в центр зайнятості особисто або  онлайн на порталі Дія - https://bit.ly/3kMDf2s

Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб

Підстава: постанова КМУ від 08 вересня 2015 року №696  «Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для ВПО».

Компенсація надається при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів.

Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, (граничний розмір 14200 грн.).

Описание: qrcode_92643793_c1d9c93d9ba771bb02c37bf339a40c47

Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за 6 кал. міс. Роботодавець протягом 2 міс. з дня працевлаштування подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та  документи.

Рішення протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних.

Укладення договору, за яким компенсація виплачується кожен непарний місяць протягом року.