10 липня Шрамківська громада відзначала 90 років від дня народження поета, краєзнавця, драматурга, нашого земляка Володимира Павловича Щерби.
У Шрамківській публічній бібліотеці пройшов літературний бенефіс «Мої вірші – мої памфлети, мій крик душі і серця біль..». Багато із присутніх на заході особисто знали цю людину, спілкувалися з ним і добре пам’ятають цю визначну особистість.
Віддати належне пам’яті нашого земляка, вшанувати Поета і його Слово завітали поважні гості: Володимир Поліщук, голова Черкаської спілки письменників, Ольга Месевря– письменниця, літературознавець, Катерина Вербівська– поетеса, Ганна Клименко- Синьоок – поетеса, перекладачка, критикиня, Валерій Власюк – поет, Людмила Джулай – поетеса.
Гості разом із представниками громади поклали квіти до могили поета, відвідали літературно-краєзнавчу кімнату - музей В.П. Щерби.
На ювілеї письменника згадували життєві дати і здобутки Володимира Павловича, звучали його вірші у чудовому виконанні випускників Шрамківського ОЗЗСО І-ІІІ ст., та прекрасні пісні про Україну, яку так щиро любив наш славетний земляк, у виконанні учнів та викладачів Шрамківської ДШМ та народного ансамблю «Джерело» .
З вітальним словом до присутніх звернулися голова села Куля А.А. та голова Черкаської спілки письменників Поліщук В. Т.
Під час заходу відбулася презентація 1-го та 2-го видання дитячої збірки поезій «Стежина у дитинство», підготованої до друку творчою групою «Скарби рідного краю». Ілюстрації до книги підготували учні Шрамківської ДШМ, відділу образотворчого мистецтва під керівництвом Марії Павлик та учасники студії образотворчого мистецтва «Кольористика» м. Київ під керівництвом Зорини Осипчук.
1-е видання книги вийшло завдяки проекту Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА на видання книг місцевих авторів. Спонсором 2-го видання виступив генеральний директор СТОВ «Придніпровський край» Бибик Володимир Петрович, виданням опікувалась Куля Тетяна.
Подяки від громади з рук голови села отримали всі, хто приймав участь у виданні дитячої книги В. Щерби, юні художники отримали ще й авторські екземпляри книги.
Своєю незабутньою поезією та враженнями від поїздки на Шрамківську землю ділилися письменники Черкащини: Ольга Месевря, Катерина Вербівська, Ганна Клименко- Синьоок, Валерій Власюк, Людмила Джулай .
Не кожне село може гордитися таким істориком і краєзнавцем. Володимир Павлович вніс нову сторінку в історію Шрамківки та Драбівщини, розвиток культури краю.
Він дійсно щиро любив своє село, його історію, свою родину, людей, які жили й живуть на цій землі.
Своєю творчою працею поет заслужив, щоб його пам’ять увічнили і в цій кімнаті-музеї, і в книгах, які виходять посмертно, і в спогадах вдячних односельчан. Оглядаючи творчу спадщину Володимира Щерби із часової відстані, приходимо до висновку, що вона не втратила своєї актуальності сьогодні, не втратить і потім. Адже сьогодні, завтра і завжди вона звучить болем, непохитною вірою у своїх краян, свою Батьківщину, твердою і незламною любов’ю до своєї землі .