Увага – лептоспіроз! Поради фахівців.
На території Шрамківської територіальної громади у жовтні 2024 року зареєстровано та лабораторно підтверджений випадок лептоспірозу.
Лептоспіроз – це небезпечна зоонозна, спільна для людей і тварин інфекційна хвороба, викликана бактерією роду Leptospira. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду з сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.
Джерелом інфекції є хворі дикі тварини або носії лепто спір (щури, миші, їжаки), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки), а також промислові тварини (лисиці, норки, тощо).
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, при контакті з інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизових оболонках. Також можливий аліментарний шлях зараження, тобто через заражену воду та харчові продукти.
Людина може захворіти у період від 2 днів до 4 тижнів після зараження. Від людини до людини лептоспіроз не передається.
Симптоми захворювання на лептоспіроз: головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання. Можливе ураження нирок, печінки, менінгіт і навіть смерть.
Захворювання на лептоспіроз сезонне, зростає навесні та влітку. Лептоспіроз лікують антибіотиками. Якщо у людини є симптоми захворювання і був контакт з потенційно-зараженою водою - негайно зверніться до лікаря.
Щоб уникнути зараження потрібно здійснювати профілактичні заходи, а саме:
-
проводити дератизацію щурів та мишей, задля запобігання їх міграції та розмноження.
-
дотримуватись правил особистої гігієни , їсти тільки термічно оброблені продукти, бути обережними у водоймах і триматися якомога далі від забруднень, утворених випорожненнями тварин.
-
особи, які постійно працюють у осередку лептоспірозу і контактують з інфікованими об’єктами (ферми, бійні, м’ясокомбінати) повинні носити спецодяг, мати захисні окуляри, респіратори. При догляді за хворими тваринами треба одягати гумові рукавички та чоботи.
В осередку, де був хворий на лептоспіроз, проводиться заключна дезінфекція.
Бережіть себе та своїх близьких!