Шрамківська сільська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Куди звертатись, якщо особа зникла безвісти за особливих обставин?

Дата: 02.12.2024 08:19
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Завантажити Пам'ятку МінРеінтеграції (pdf)

Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції нагадує алгоритм дій у разі втрати зв’язку з рідними під час війни.

✅ Підготуйте якомога більше відомостей про людину:

▪️ ПІБ, дата народження та номер мобільного телефону зниклого(ї);

▪️ копія паспорта, військового квитка;

▪️ контакти військової частини, де проходив службу або територіального центру

▪️ комплектування, звідки призивався;

▪️ посада/звання, військово-облікова спеціальність;

▪️ дата, місце, обставини зникнення;

▪️ дата, час, спосіб останнього зв'язку;

▪️ ПІБ та контакти товаришів по службі;

▪️ фотографії, опис особливих прикмет (татуювання, шрами, родимі плями, імпланти, переломи тощо);

▪️ додаткова інформація: фото, відео, свідчення інших людей чи будь-яка інша, яка може допомогти з розшуком.

У такому випадку необхідно повідомити про зникнення людини державним органам, які займаються їх розшуком ,отримувати і зберігати усі документи отримані від них. Зокрема, слід звернутися:

✅ До ТЦК (військкомату) чи до військової частини, звідки людину мобілізували. Там мають повідомити статус близької людини: полонений чи зниклий безвісти. Також тут можна дізнатися останнє місце перебування військового; обставини зникнення; координати місця зникнення, або за якими координатами він був направлений на завдання і т.д.

✅ До найближчого підрозділу Національної поліції або зателефонувавши за номером 102, подати відповідну заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

✅ До Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє під координацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України: 0 800 300 529 (безкоштовно всередині країни), +38 (044) 390 43 90 (з-за кордону за тарифами оператора). На сайті штабу koordshtab.gov.ua ви можете знайти докладну, покрокову дорожню карту «Дії родини у випадках якщо член родини зарахований до лав ЗСУ (у тому числі ТрО) правоохоронних органів (далі – Захисник) пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув»

✅ До Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України за телефонами:

•        +38(044)321-11-21

•        +38(098)321-11-21 , або заповнивши форму за посиланням https://forms.gle/SzYaabsUtjwmLe4a7

Аккаунти у найпопулярніших месенджерах за номером:

Viber +38(067)650-83-32

WhatsApp +38(067)650-83-32

Telegram +38(067)650-83-32

✅ До Національного інформаційного бюро (НІБ) – тут збирають та обробляють інформацію про осіб, зниклих безвісти, незаконно переміщених, полонених та загиблих – на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegram чи Viber. А також – написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці - https://m.facebook.com/nib.gov.ua або заповнивши онлайн-форму на сайті Бюро - https://nib.gov.ua/

✅ До Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти з особливих обставин та подайте туди також заявку на розшук. Номер гарячої лінії – 0 800 339 247;

•  Viber i Telegram за телефоном: (095) 896-04-21;

Графік роботи гарячих ліній: з понеділка до пʼятниці з 09:00 до 18:00. У вихідні повідомлення приймаються у Viber i Telegram за номером: (095) 896-04-21.

Фахівці кол-центру приймуть ваше звернення та нададуть вичерпну інформацію щодо подальших дій.

✅ На гарячу лінію Червоного хреста: 0 800 332 656 (дзвінки безкоштовні). На лінії працюють психолог та спеціаліст зі служби розшуку, які можуть надати консультації з питань психологічної підтримки та пошуку зниклих безвісти.

Важливо!!! Не поширюйте інформацію про військовослужбовця в соцмережах: фото у формі, військове звання, тощо. Ворог моніторить соцмережі — поширена інформація може завдати шкоди вашій близькій людині. Також даними можуть скористатися шахраї.

Як родичі самостійно можуть допомогти розшуку:

•        Поговорити з побратимами, які служать у тому ж підрозділі, або брали участь у тих бойових діях, під час яких зник захисник.

•        Переглядати фото, відео та дописи на ресурсах, де викладають інформацію про українців, які потрапили в полон або загинули.

•        Бути на зв'язку та відстежувати в месенджерах, чи не з'явився номер в мережі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь