Головне управління ДПС у Черкаській області інформує

За якою формою звітують платники ЄП третьої групи за ставкою 2 відс. у період дії воєнного стану?

Форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс. доходу затверджена наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2022 № 124 «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.05.2022 за № 495/37831. Цей наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування (06.05.2022).

08:27:38 25.05.2022

Як в період дії воєнного стану у податковій звітності з ПДВ декларуються податкові зобов’язання та податковий кредит?

У зв’язку із запровадженням на всій території України воєнного стану платники податків декларують податкові зобов’язань та податковий кредит за звітний період лютий 2022 року у податковій звітності з ПДВ за такий звітний період з урахуванням наступних особливостей:

10:14:12 17.05.2022

Чи необхідно подавати інформацію по дротових чи бездротових каналах зв’язку у разі, якщо розрахункові операції протягом дня не проводились?

Відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо п. 7 ст. 3 Закону № 265 не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

10:13:41 17.05.2022

Чи може ФОП, яка на початок поточного року перебувала на спрощеній системі оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі нової реєстрації ФОП у поточному році, обрати третю групу

Реєстрація платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс. доходу здійснюється за результатами обробки заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява).

10:13:19 17.05.2022

Платниками податків Черкащини (юридичними особами) з початку 2022 року сплачено 308,8 млн гривень місцевих податків і зборів

За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Юрія Байбуза протягом січня- квітня 2022 року до місцевих бюджетів Черкаської області юридичними особами сплачено 308,8 млн грн місцевих податків і зборів.

10:12:36 17.05.2022

Чи має можливість платник, який обрав ЄП за ставкою 2 відс. доходу, обрати іншу ставку ЄП протягом року?

Платники єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс. доходу не обмежені в праві змінити ставку єдиного податку третьої групи на 3 або 5 відс. доходу шляхом подання до контролюючого органу заяви про зміну ставки.

10:12:10 17.05.2022

Скільки ліцензій на зберігання пального необхідно отримувати СГ, якщо на одній земельній ділянці розташовано декілька споруд або ємностей для зберігання пального?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481), зокрема, запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 01 липня 2019 року.

10:11:03 17.05.2022

Після відміни воєнного стану, як буде рахуватись граничний обсяг доходу 40 млн грн, з точку зору необхідності проведення податкових коригувань (стаття 140 Кодексу)?

Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу.

10:10:26 17.05.2022