Головне управління ДПС у Черкаській області інформує

Платниками податків Черкащини (юридичними особами) за I квартал 2022 року сплачено 220,2 млн гривень місцевих податків і зборів

За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Юрія Байбуза протягом січня-березня 2022 року до місцевих бюджетів Черкаської області юридичними особами сплачено 220,2 млн грн місцевих податків і зборів.

10:04:34 19.04.2022

Алгоритм розрахунку податкової знижки в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

09:59:04 19.04.2022

Чи застосовуються у період воєнного стану на території України санкції за порушення вимог ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»?

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни у розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).          Так, згідно з п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265 тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

10:16:34 06.04.2022

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області у зв’язку з численним зверненнями щодо порядку виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в умовах воєнного стану повідомляє, що Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - НАЗК), з урахуванням положень Закону України від 03 березня 2022 року №2115-ІХ «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», видано Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів контролю в умовах воєнного стану (подання декларацій, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента, проведення перевірок) від 07.03.2022 №4 (далі - Роз’яснення від 07.03.2022 №4).

10:22:01 29.03.2022

Закон України № 2120: умови, за яких ФОП можуть бути платниками єдиного податку 3 групи

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що 17.03.2022 набрав чинності Закон України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України.

10:21:10 29.03.2022

Закон України №2120: пільги щодо плати за землю

Головне управління ДПС у Черкаській повідомляє, що    Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, доповнено новим п.п. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

10:20:29 29.03.2022